четвер, 18 травня 2017 р.

Випилювання лобзиком

Кухонна дерев'яна лопатка - простір для творчості

Що робить нашу кухню по домашньому милою і затишною? Звичайно ж, ті дрібнички, які виготовлені своїми руками серветочки, прихватки, вироби з дерева. Вони не тільки привносять колорит народної творчості, але є надійними помічниками будь-якої господині.

До них відносяться і дерев'яні лопатки для кухні, які не тільки незамінним інструментом під час приготування їжі, але можуть стати прекрасною основою для натхнення.

Завдання: 

1. Зібрати інформацію про практичне призначення кухонної лопатки.
2. Інформацію про історію виникнення лопаток.
3. Прийоми і методи виготовлення кухонної лопатки.










Висновок: Зібрали інформацію про види і способи виготовлення кухонних лопаток. Про історію виникнення та їх практичне призначення. Проаналізували техніки виготовлення, та обрали посильну: техніку ажурного випилювання. 


Підставка під гаряче

Наша група представляє виконане завдання у вигляді мультимедійної презентації.

Виготовлення рамки для фото

Виготовлення рамки для фото

Добавьте подпис

















Искусно выложенные вокруг рамки кофейные зерна разных сортов – прекрасное оформление, которое обладает еще одним уникальным свойством – нежным ароматом.



середа, 17 травня 2017 р.

Технологія виготовлення листівки

Нашій групі було дано завдання виготовити листівку.Для зручності і більш швидшої та змістовної роботи ми вирішили поділитися на три групи: Дослідники, Конструктори і Майстри, де кожна група мала своє творче завдання, кінцевим результатом якого було представлення своєї роботи і оформлення її. Протягом 5-ти тижнів ми шукали матеріали, ознайомлювалися з моделями-аналогами. найбільше нам сподобались листівки виготовлені у техніці" квілінг",тому ми вирішили виготовити листівку у цій техніці.
Квілінг – старовинна техніка виконання виробів із паперу, що в наш час є досить популярною. У перекладі з англійської слово квілінг означає – «намотувати», «скручувати». Під час роботи слід використовувати різнокольорові паперові смужки завширшки 5–10 міліметрів. Якщо композиція невеликих розмірів, то можна використовувати смужку завширшки 3–4 міліметри, а якщо робота об’ємна і достатньо великих розмірів, то використовуємо смужки шириною 10–15 міліметрів. Техніка квілінгу полягає в намотуванні паперової смужки та моделюванні виробу за допомогою голки для квілінгу. Використовуючи цей метод, можна створити унікальні композиції.
Ця техніка базується на закручуванні і моделюванні за допомогою спеціального інструмента (гостра паличка, зубочистка) паперових смужок шириною від 3мм до 10мм.
2.Інстументи та матеріали:
  –      Папір білий чи кольоровий (для офісного друку)форматом А-4.
–        Кольоровий  набордля квілінгу(двохсторонній).
–        Кольоровий картон.
Папір розрізають на смужки товщиною 3мм – 20мм (в залежності від задуманого виробу). Для ідеального краю зрізу краще розрізати папір на смуги за допомогою канцелярського ножа та металевої лінійки.
Інструменти: ножиці,  лінійка, клей ПВА- К, зубочистки.
2.Базові форми:
Основні елементи квіллінгу
   – «вільна спіраль»
   – «туга спіраль»
   -   «крапля»
    – «око»
     – «хвилясте око»      
     - «полу місяць»
      – «трикутник»
      – «квадрат»
       - «стріла»
        – «серце»
        – «завиток»
        – «гілочка»
        – «ріжки»

У наш час все більше стає популярними листівки, виготовлені власноруч. Але не всі люди вміють та хотять робити листівки самостійно, бо зараз можно їх придбати в крамницях. Але, ми вважаємо, щолистівка виготовлена своїми руками зігріє душу кожній людині якій її подарують. На наш погляд найлегшою у виготовленні є саме листівка виготовлена у техніці "квілінг". Спробуйте самостійно виготовити бодай одну листівку, вкладіть в неї всю свою любов, добрі думки і наміри і вона буде радувати  свого майбутнього власника.



Виготовлення листівки

Виготовлення листівки технікою "айріс-фолдінг".
      Ми  учні 6 класу  обрали  тему проекта «Виготовлення  листівки», тому  що листівка це універсальний подарунок та найпростіший спосіб виразити увагу. Ознайомившися з різними техніками вирішили, що наша листівка буде присвяченена Новому Року та виконана в техніці "айріс-фолдінг".
Техніка «Айріс фолдінг» зародилась в Голандії. Назву цієї техніки можна перевести як «райдужне складання». Ця техніка складання смужок кольорового паперу під кутом у вигляді спіралі.  Дуже гарні роботи в цій техніці можна виконати не тільки паперовими смужками, а й із шкіри, тканини, текстильних стрічок. Для роботи в цій техніці використовують шаблони в основі кожного з них лежить геометрична фігура (рівносторонній трикутник, квадрат, п’ятикутник, шестикутник), кількість кольорів може використовуватися в залежності від фігури шаблону: трикутник-три кольори, квадрат- чотири кольори і так далі. 
А тепер пропонуємо виготовити листівку для роботи нам потрібно:  
 клей;
 ножиці;
 щільний білий папір;
 лінійку;
 художній ніж;
 олівець;
 щільний картон;
 кольоровий папір декількох кольорів;
 айріс-шаблон  ялинки.

Щоб самостійно виготовити айріс-шаблон, вам доведеться взяти аркуш щільного білого паперу, лінійку і простий олівець. Малюємо на папері трикутник з основою на 14 см і висотою 16 см. Найчастіше в техніці айріс-фолдінг для створення шаблону береться крок в 1 см, від кожного кута відступається сантиметр і знову з'єднується лініями між собою. У нас повинен вийти ось такий шаблон.




Тепер нарізаємо кольоровий папір на смуги від 2,2 см до 2,5 см, помічаємо, що нижні смуги повинні бути дещо ширшими, ніж ті, які знаходяться в самому верху ялинки.





Беремо три-чотири аркуша паперу коричневих відтінків і нарізаємо її на смуги з розмірами 2 см на 3,5 см.  Тепер кожну смужку слід зігнути уздовж навпіл







Беремо чистий аркуш картону, акуратно малюємо на ньому красиву пухнасту ялинку, потім вирізаємо її дуже акуратно художнім ножем, і у нас з вами вийшла ось такий силует-основа для листівки.








Спочатку потрібно сформувати з смужок стовбур нашої ялинки. Почніть праворуч. Змастіть клеєм праву частину прорізи і приклейте до її краю першу смужку згином до картону. Друга та всі наступні смуги приклеюються до попередньої смужці і зрізу картону.
Тепер приступаємо до формування самої ялинки з смуг різних відтінків. Беремо найбільшу смужку і прикладаємо до косому краю нашої ялиночки.








Таким же способом приклеюємо нижню смужку. Знову-таки, зверніть увагу на відтінок смужки, він повинен відрізнятися від двох попередніх!











Таким чином, ми приклеюємо смужку за смужкою, строго йдучи по спіралі. При цьому не забуваємо вирівнювати лінії згину смуг по лініях на шаблоні! Як ви помітили, з кожним витком спіралі наші смуги коротшають у довжину! Так і повинно бути! Тепер, коли ялинковий силует картонної заготівлі повністю заповнений кольоровими смужками, можна прибрати айріс шаблон.



Тепер можна перевернути роботу і помилуватися результатом. Можна приклеїти гірлянди і прикрасити ялинку на свій розсуд.




Розроблений проект дав  нам змогу створити неповторну вітальну листівку, і до того ж, виготовлену власними руками, яка стане чудовим подарунком для близьких і дорогих людей. . В процесі проектування ми ознайомилися різними  матеріали, видами та техніками, які використовують для виготовлення листівок.



понеділок, 15 травня 2017 р.

Сувеніри

Об'ємний сувенір на магніті - як елемент декору інтер'єру


Виготовлення сувеніру на магніті «З любов'ю до України»
 в техніці 3-D аплікації


Ми, учні 5 класу працювали над проектом «Об’ємний сувенір на магніті – як елемент декору інтер’єру».
Ми створили групи  Дослідників, Конструкторів, Майстрів. 
Наша група  Майстрів отримала завдання виготовити сувеніри на магніті «З любов’ю до України» в техніці 3-D.
На основі досліджень групи Конструкторів ми обрали конструкційні матеріали які  найбільше підійшли для виконання виробу в техніці 3-D аплікації.

Ми приготували: основу з цупкого картону, магніт, товстий двосторонній скотч, гофрокартон і 4 однакові фото. 

І почалася робота...
1. Вирізуємо цілу картинку
2. Вирізуємо шматок гофрокартону, трохи менший за картинку

3. Приклеюємо гофрокартон до звороту картинки 
 4. Приклеюємо цей ярус до картонної основи
5. Вирізуємо з другої картинки ті деталі, які будуть виступати 
 6. Наклеюємо на них гофрокартон або товстий двосторонній скотч зі зворотньої сторони
7. Приклеюємо другий ярус 
 
8. З третьої картинки вирізуємо деталі, з яких буде формуватися наступний ярус. 
9. Приклеюємо до них гофрокартон або скотч і наклеюємо третій ярус
      

10. Вирізуємо з четвертої картинки дрібні деталі, наклеюємо скотч або гофрокартон.
11. Приклеюємо деталі на відповідні місця

12. Прикріплюємо магніт до готової 3-D аплікації 




        Під час виконання запропонованої  проектної роботи, ми вдосконалили свої вміння та навички з технології виготовлення сувенірів. Навчились виготовляти сувенір на магніті в техніці 3-D.           Вважаємо, що речі створені власними руками – це найкращий подарунок друзям та рідним.

                          Такими сувенірами можна прикрасити інтер'єр кухні.
           

                                   






                       

    Використані джерела:  Н.Б.Ступак "3-D аплікація. Виготовлення магніта "Дельфіни", журнал Трудове навчання в школі №2(134) січень 2016


    Кухонний набір

    Кухонний дерев'яний посуд і столові прилади 

    На сьогоднішній день існує колосальна кількість прогресивних високотехнологічних матеріалів, які повсюдно використовуються для виготовлення предметів домашнього посуду, столових приладів, а також різних допоміжних пристроїв і аксесуарів, необхідних для облаштування
    До їх числа можна віднести деревоволокнисті , всілякі марки харчової, нержавіючої сталі, а також різні склокерамічні, композитні та полімерні матеріали, головне завдання яких полягає в максимальній оптимізації процесу приготування і вживання їжі.

    Натуральне дерево в умовах сучасної кухні

    У більшості випадків, кожен з цих матеріалів спеціально розроблявся для застосування в конкретних умовах. Натуральне дерево в умовах сучасної кухні з урахуванням певних технологічних вимог і медико-санітарних норм, які роблять його застосування зручним і доцільним, а крім того допускають прямий контакт з харчовими продуктами
    Незважаючи на це, багато власників житла при облаштуванні кухні у власному будинку намагаються уникати використання штучних і синтетичних матеріалів, тому воліють використовувати посуд і кухонне приладдя з натуральної деревини.

    Відмінні особливості кухонних предметів з натуральної деревини

    Для того щоб предметно розглянути основні аспекти використання кухонних меблів і столових аксесуарів з натурального дерева, далі буде представлена коротка оглядова інструкція, в якій описані позитивні і негативні сторони, а також характерні особливості застосування дерев'яної кухонного начиння в повсякденному житті
    Відразу слід зазначити, що багато міські жителі досить скептично ставляться до подібних предметів, вважаючи їх недостатньо гігієнічними і практичними, однак всупереч такій думці, дерев'яний посуд та інші предмети побуту мають ряд незаперечних переваг перед сучасними виробами з композитних і полімерних матеріалів.
    1. Найважливішою споживчою якістю виробів з натуральної деревини вважається те, що вона є абсолютно гіпоалергенним і екологічно безпечним матеріалом, тому без будь-яких обмежень може використовуватися для приготування їжі та сервірування столу.
    2. Під час зберігання і вживання їжі з дерев'яного посуду, вона тривалий час зберігає свою температуру і набуває неповторний насичений смак
    3. Завдяки низькому значенню теплопровідності і теплоємності деревини, дерев'яних столових приладів виключається ймовірність отримання опіків і неприємних відчуттів під час вживання гарячої їжі.
    4. Багаторічна практика показує, що  при належному догляді дерев'яні кухонні прилади не втрачають своїх споживчих якостей, і можуть використовуватися в домашньому господарстві протягом не одного десятка років.


    Підставка під горнятко

    Підставка під горнятко


    Кожна господиня під гарячий посуд використовує різноманітні підставки. У більшості випадків вони дерев'яні, тому що більш безпечні у використанні, ніж металеві.



    Дерев'яні підставки - не лише корисні предмети, а й доповнення до інтер'єра кухні, прикраса столу. При виготовленні підставок не потрібно багато матеріалів, можна використовувати відходи деревини.





    Виготовлення сувенірів

    Виготовлення гольниці



                                     Шановні однокласники!
                             У нас приголомшлива новина!

               Ми , учні 5-А класу працюємо над творчим проектом з трудового навчання "ВИГОТОВЛЕННЯ ГОЛЬНИЦІ". 
                Група технологів буде проводити свій майстер- клас по виготовленню гольниці 19.05.17. 
                Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у майстер- класі. На згадку про нас у вас залишиться не тільки гарний настрій, а й декоративна прикраса інтер'єру- гольниця.

    Для виготовлення гольниці вам знадобляться такі інструменти та матеріали:
    * кравецькі ножиці;
    кравецькі булавки;
    кравецька крейда;
    * голка для ручного шиття;
    * наперсток;
    * цупка та м'яка тканина;
    * фетр;
    * оздоблення: атласні стрічки, тасьма, бісер, голки для вишивання, вишивальні нитки.



             Висновки: працюючи над творчим проектом  
     "ВИГОТОВЛЕННЯ ГОЛЬНИЦІ".  ми виготовили виріб, створили банк моделей - аналогів, використали для своєї роботи відповідні техніки, інструменти та матеріали.

    Підставка під горячий посуд з термостійкими зєднаннями

     Підставка під горячий посуд з термостійкими з'єднаннями

             Більш детально про проект можна дізнатися з блогу Сенько М.В. "Художнє випилювання".
                                                                                                                     




    Прикраси для власної кімнати

                                          Украшение для комнаты  

    Нам с сестрёнкой очень нравится рисовать, нравится всё яркое и красивое. И хочется чтобы вокруг нас было всё красивое и яркое. Покупать – это дорого, да и подобрать, что-то трудно.


    В этом году на уроках Татьяна Ивановна показала новый для нас вид творчества роспись по стеклу  в технике «Витраж».
    Всем очень понравилось. И мы решили украсить свою комнату в этой технике.
    Определение конкретной задачи и её формулировка.
    Рассмотрев все наши возможности с сестрёнкой , поставили перед собой задачу – создать несколько картин в технике роспись по стеклу по технологии «Витраж», которые могут украсить не только нашу комнату и одновременно могут быть хорошим подарком для наших родителей.
    Какие требования предъявляем к своему будущему изделию?
    Роспись по стеклу должна быть:
    Красивой и оригинальной;
    Соответствовать интерьеру комнаты;
    Качественно и аккуратно выполнена;
    Цветовая гамма должна сочетаться со стилем комнаты;
    Оба изделия выполнены в одном стиле, гармонично дополняют и украшают интерьер комнаты.
    Используемые цвета:


    Красный,

    Зелёный,
    Синий,
    Голубой,
    Белый,
    Жёлтый .
                     История техники росписи по стеклу
    Роспись по стеклу это давно забытая техника. После Великой Отечественной войны люди старались украсить свой быт и делали рисунки на стекле простыми красками, а чтобы краска лучше ложилась на стекло, его покрывали сладкой водой.
    С обратной стороны картинки вставляли блестящую бумагу от шоколадок, или покрывали её чёрной краской, получалась законченная композиция. Рисовали букетики цветов, голубков, всякие маленькие радости и прелести жизни.
    В наше время в магазинах появились специальные краски по стеклу и контуры для стекла, керамики и ткани, которые одновременно подходят и росписи на стекле. Многие рисуют на бутылках, тарелочках, можно разрисовать межкомнатные двери….
    А мы пробуем себя в технике «витраж».
    Эскизы  Вероники




    Эскизы  Викрории


                            


                                                              ОтзывыРодителей:
    Мне очень понравились работы моих детей. Они так украсили наш дом. Хочется чтобы они продолжали дальше заниматься этим творчеством.
    мама

                                                             Отзыв Учителя:
    Работы девочек получились:
    Яркие,
    выразительные,
    аккуратные.
    Стиль работ Виктории и Вероники дополняет друг друга.
    Для начинающих осваивать технику роспись по стеклу – великолепно

      С поставлинной перед собой задачей справились – Создали несколько картин в технике роспись по стеклу по технологии «Витраж», которые  украшают нашу комнату и одновременно могут быть хорошим подарком для наших родителей.